Të paktën 70 të vrarë në një sulm të dyshuar kimik në Duma të Sirisë

08 prill 2018 | 11:44

Të paktën 70 persona kanë vdekur pas një sulmi të dyshuar kimik në qytetin sirian Duma, që gjendet në enklavën e Gutas Lindore, kanë njoftuar organizatat mjekësore dhe ekipet vullnetare të shpëtimit.

Ekipi vullnetar i shpëtimit “Helmetat e Bardha” kanë publikuar imazhe të viktimave.

Ky grup thotë se numri i viktimave mund të rritet, transmeton “BBC”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i ngrohët…