Ten Hag: Ronaldo ka ikur, është e kaluara

08 dhjetor 10:44

Cristiano Ronaldo është larguar nga Manchester United, kurse për herë të parë ka folur trajneri Erik Ten Hag.

“Ai ka ikur dhe është e kaluara. Tani po shohim përpara dhe po shikojmë nga e ardhmja. Ne shikojmë – dhe me lojtarët e futbollit është e qartë se kjo është gjëja e parë – aftësitë që ka një lojtar”, ka thënë Ten Hag për MUTV në një kamp stërvitor në Spanjë.

“Qenia njerëzore prapa është gjithashtu një faktor i rëndësishëm, por nuk mund ta nënvlerësosh këtë. Kemi nevojë për personazhet e duhura në dhomën e zhveshjes, jo vetëm nëse do të fitosh një lojë, por nëse do të fitosh trofe”, ka shtuar Ten Hag.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bordi Operacional i Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (WBIF), ka…