Tërmeti në Izmir, të paktën katër të vdekur dhe 120 të plagosur

30 tetor 15:28

Një termet i fuqishëm ka goditur të premten pasdite Izmirin në Turqi.

Nga informacionet e para, del të kenë humbur jetën katër persona dhe 120 të plagosur.

“Sipas informacionit të marrë nga Qendra e Koordinimit të Shëndetësisë dhe Fatkeqësive, katër qytetarë prej të cilëve njëri duke u mbytur kanë humbur jetën, ndërsa 120 janë lënduar”, është thënë thuhet në njoftimin e AFAD. /Anadolu Agency (AA)/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona arriti një fitore shumë të rëndësishme në transfertë kundër…