Thaçi dekoron ish-kryeministrin Kosumi me Medaljen Presidenciale

22 shkurt 2018 | 11:57

Presidenti i Republikës Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale ish-kryeministrin Bajram Kosoumi.

“Sot pata nderin të marr nga presidenti i Republikës, z. Hashim Thaçi, Medaljen Presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Brezi im ka qenë i motivuar pakufishëm për lirinë e Kosovës. Kjo medalje më tepër se për mua dhe vetjet e gjithë atyre që kanë kontribuar për lirinë e Kosovës, është motivim edhe për brezin e ri që ta shpjerë përpara Kosovën. Kjo është një dëshmi që shqiptari i kënaqet suksesit të shqiptarit, ashtu si po i gëzohemi sot suksesit të çdo shqiptari”, ka shkruar Kosumi në llogarinë e vet në “Facebook”.

No automatic alt text available.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Universiteti i Mitrovicës “Isa Boletini” është pranuar në Rrjetin Evropian…