Thaçi ia dorëzon Medaljen Presidenciale të Meritave familjes se rapsodit Dervish Shaqa

04 shtator 13:05

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë me dije se i ka dorëzuar Medaljen Presidenciale të Meritave familjes së rapsodit të njohur Dervish Shaqa.

Ai ka vlerësuar se Shaqa ka dhënë kontribut të shquar në kultivimin e këngëve popullore me vlerat të larta patriotike për dekada të tëra.

“Familjes së rapsodit të njohur Dervish Shaqa, ia dorëzova Medaljen Presidenciale të Meritave. Dervish Shaqa ka dhënë kontribut të shquar në kultivimin e këngëve popullore me vlerat të larta patriotike për dekada të tëra”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Familjes së rapsodit të njohur Dervish Shaqa, ia dorëzova Medaljen Presidenciale të Meritave. Dervish Shaqa ka dhënë kontribut të shquar në kultivimin e këngëve popullore me vlerat të larta patriotike për dekada të tëra. HTH

Gepostet von Hashim Thaçi am Mittwoch, 4. September 2019

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Klinikën Gjinekologjike Obstetrike të Qendrës Klinike dhe Universitare të…