Thaçi dekoron qindra personalitete në 10-vjetorin e Pavarësisë (foto)

16 shkurt 21:30

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar shumë personalitete shqiptare dhe të huaj me Medalje Presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Në listë e gjatë të të dekoruarve janë ushtarë dhe komandantë të UÇK-së, lider të paqes dhe luftës, udhëheqës të lëvizjes studentore, gazetarë, etj.

Në këtë listë janë Adem Jashari, Ibrahim Rugova, Adem Demaçi, Ramush Haradinaj, Veton Surroi, etj.

deko1doku2deko3deko4deko5deko6deko7

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
-Vështrim mbi librin e posadalur nga shtypi, “DEMAÇI- NJERI I…