Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

29 qershor 20:19

Presidenti Hashim Thaçi në fjalimin e tij pas publikimit të propozimaktakuzës nga Gjykata Speciale e Kosovës kinse për krime lufte, ka thënë se do të japë dorëheqje nëse i konfirmohet aktakuza.

“Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje si president i juaji dhe do të përballem me akuzat. Kosova është shtet i ri, por udhëheqësit e saj duhet të sillen si burrështetas të vërtetë”, ka thënë Thaçi në adresimin e tij për qytetarët.

Fjalimin e Thaçit mund ta lexoni me gjerësisht edhe në këtë link:

https://www.epokaere.com/gabime-politike-ne-paqe-mund-te-kem-bere-por-krime-lufte-asnjehere/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti Hashtim Thaçi në adresimin e tij për opinion publik…