Thaçi: Mbështetja e kongresmenit Engel do të mbetet përherë jetike për Kosovën

29 nëntor 2018 | 08:43

Presidenti Hashim Thaçi në kuadër të vizitës në SHBA ka takuar edhe kongresmenin amerikan, Eliot Engel.

Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se mbështetja e kongresmenit dhe e SHBA-së për Kosovën ka qenë, është dhe do të mbetet përherë jetike për popullin dhe vendin tonë.

“Gjithmonë kënaqësi të takoj mikun e madh të Kosovës, kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Kongresmeni Engel në tri dekadat e fundit e ka përkrahur vazhdimisht vendin tonë në jetësimin e aspiratës për liri, pavarësi dhe shtetndërtim. Mbështetja e tij dhe e SHBA-së për Kosovën ka qenë, është dhe do të mbetet përherë jetike për popullin dhe vendin tonë”, ka shkruar Thaçi.

https://www.facebook.com/215598455177188/posts/2311760618894284/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin…