Thaçi në Nju Jork takohet me presidenten kroate

23 shtator 2019 | 20:09

Presidenti Hashim Thaçi në Nju Jork ka takuar presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, me të cilën ka bashkëbiseduar për mundësinë e rritjes së shkëmbimit më të madh diplomatik dhe ekonomik ndërmjet dy shteteve tona.

“Kroacia është një shembull i mirë i suksesit për rrugën që duhet të ndjekë Kosova drejt anëtarësimit në NATO dhe Bashkim Evropian”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Bajram Hasani, ka thënë…