Thaçi në Vjenë, takon tenorin dhe dirigjentin me famë botërore

31 maj 17:11

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Vjenë me tenorin dhe dirigjentin me famë botërore nga Spanja, Placido Domingo, të cilin e ka ftuar ta vizitojë Kosovën.

“Në Vjenë takova tenorin dhe dirigjentin me famë botërore nga Spanja, Placido Domingo. Përveç bisedës së këndshme, tenorin e njohur Domingo, e ftova që ta vizitojë Kosovën, ftesë të cilën e pranoi me shumë kënaqësi”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Danimarka është bërë shteti i fundit evropian që ka ndaluar…