Thaçi: Sabit Veseli ishte frymëzim për gjenerata të tëra atdhetarësh

06 gusht 2019 | 19:37

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar Sabit Veselin, njërin prej veprimtarëve të hershëm për liri e pavarësi dhe ish-luftëtarin e UÇK-së.

“Nëntë vjet pa Sabit Veselin, njërin nga veprimtarët më të përkushtuar të çështjes kombëtare. Ishte frymëzim për gjenerata të tëra atdhetarësh, ish i burgosur politik, njëri ndër kuadrot më të shquara të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjithmonë do ta kujtojmë me respekt këtë hero të historisë sonë të re”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Janë të paktën 30 ushtarë izraelitë që janë diagnostikuar me…