Thaçi: Vendimet e sotme të dy qeverive, hap i rëndësishëm për bashkimin e shqiptarëve në BE

26 nëntor 16:27

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mirëpritur mbajtjen e mbledhjes së përbashkët në mes të dy qeverive shqiptare, duke thënë se mbledhjet e tilla janë të rëndësishme për bashkërendimin e prioriteteve dhe interesave strategjike të dy shteteve.

Sipas Thaçit, vendimet e sotme të Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë janë një hap tjetër i rëndësishëm drejt arritjes së synimeve për bashkimin e shqiptarëve nën ombrellën e Bashkimit Evropian.

“Mbledhjet ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë janë shumë të rëndësishme për bashkërendimin e prioriteteve dhe interesave strategjike të shteteve tona. Vendimet e sotme të dy qeverive janë një hap tjetër i rëndësishëm drejt arritjes së synimeve tona strategjike për bashkimin e shqiptarëve nën ombrellën e Bashkimit Evropian. Këto dhe vendime tjera do të ndikojnë në largimin e barrierave për qytetarët dhe rritjen ekonomike bazuar në vlerat e Bashkimit Evropian”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Mbledhjet ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë janë shumë të rëndësishme për bashkërendimin e…

Gepostet von Hashim Thaçi am Montag, 26. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kabinetet e dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, të…