Tifozët shqiptarë zënë vendin e parë për atmosferën më të mirë në Euro 2024

23 qershor 2024 | 20:00

Faza e grupeve në Euro 2024 po vjen drejt fundit, me disa kombëtare që do të rikthehen në shtëpi nëse nuk arrijnë dot të kualifikohen.

Transmetuesi i ndeshjeve në Gjermani “Magenta Sport” ka ngritur një sondazh sa i përket tifozerisë që ka krijuar atmosferën më të mirë dhe të bukur.

Në këtë sondazh, vendin e parë e mban Shqipëria me plot 61% të votuesve, ndërsa vendi i dytë është shumë larg, që mbahet nga Holanda me 18%.

Ky nuk është rasti i parë që sjellja e tifozëve shqiptarë bie në sy gjatë këtij europiani, me shumë media të huaja që kanë komplimentuar kuqezinjtë për atë që kanë sjellë në Gjermani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kujtojmë se Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ka njoftuar se javën e…