Tirana ‘vishet anglisht’ në pritje të Sekretarit të Jashtëm të Britanisë së Madhe (Foto)

21 maj 2024 | 19:30

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Lordi David Cameron do të vizitojë Tiranën më 22 maj. Ai do të takohet me kreun e Shtetit, Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Kur kanë mbetur më pak se 24 orë nga vizita e David Cameron, kryeqyteti është stolisur me flamuj të Britanisë së Madhe, ndërsa janë vendosur postera gjigand të sekretarit britanik në godinën e Universitetit Politeknik.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë ditës së sotme ka pasur reshje të rrëmbyeshme shiu…