Tottenham fiton derbin e Londrës, Everton ngjitet në zonën Champions

04 mars 21:33

Tottenham ka triumfuar me rezultatin minimal 0-1 në derbin e Londrës ndaj Fulhamit dhe është ngjitur në vendin e 8 me 42 pikë, shumë pranë zonës Champions të renditjes së kampionatit anglez.

Të besuarit e Jose Mourinhos gjetën avantazhin në minutën e 18-të, kur Adarabioyo devijoi një top në mënyrë të pafat në portën e tij. Fulham provoi të rikthejë baraspeshën dhe gjeti golin në minutën e 62-të me Maya, por VAR e anuloi për një prekje me dorë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kancelari Rishi Sunak ka thënë se shpërndarja e shpejtë e…