Trageti i linjës Bari-Durrës pëson defekt në det të hapur

24 shkurt 2019 | 11:13

Një nga tragetet e linjës Bari-Durrës ka pësuar defekt në det të hapur, ndërsa lundronte drejt Durrësit.

Mes udhëtarëve ka pasur frikë e ankth, por pas disa orësh ekuipazhi ka mundur të rikthejë në normalitet situatën e të rinisë lundrimin drejt Durrësit.

Rrymat e forta detare e kanë spostuar tragetin në drejtim të Brindizit gjatë kohës kur lundrimi u ndërpre. 

Për shkak të kësaj situate dhe forcës se detit trageti pritet të mbërrijë me vonesë në portin e Durrësit, transmeton “Top Channel”.

Kapiteni i këtij porti Tauland Allka shprehet se situata është nën kontroll dhe udhëtarët janë asistuar nga ekuipazhi me ushqim dhe akomodim për të shmangur pasigurinë dhe panikun gjatë orëve të natës kur u konstatua dhe punua per defektin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjen Vetëvendosje!, Albin Kurti, thotë se vendi sa…