Trajneri i Brazilit: Ëndërrojmë fitimin e Kupës së Botës

24 nëntor 15:39

Brazili do zhvillojë nesër sfidën e parë ndaj Serbisë, një ndeshje aspak e thjeshtë. Trajneri Tite u shpreh i privilegjuar që është në krye të Selecaos, ndërkohë që komentoi dhe zgjedhjet e tij, që janë kritikuar për listën.

“Unë bëj zgjedhje, disa më pëlqejnë dhe disa jo. Por ne kemi nevojë për një ekip të ekuilibruar. Brazili ka një traditë të madhe dhe njerëzit kanë një pasion të vërtetë për futbollin. Unë e kam një ndërgjegje të pastër. E kuptoj fillimisht dhe është mirë të bësh një punë nga fillimi në fund dhe të kem një shans të mirë për sukses. Dhe unë jam i privilegjuar sepse të tjerët mund të ishin këtu në vendin tim. Le të ëndërrojmë të bëjmë një Kupë të madhe dhe të jemi kampion”, ka deklaruar Tite.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
LETËR NËNËS NGA BURGU   Nënë, gozhdët m’i kanë ngulur,…