Tri klube italiane në garë për sulmuesin e Stuttgartit

03 tetor 2023 | 16:02

Mund të thuhet me plot gojë se një nga lojtarët më të mirë të momentit është dhe “bomberi”, malez i gjermanëve të Stuttgart, Serhou Guriassy, i cili deri më tani ka kontribuar në plot 11 gola e 2 asistime, në vetëm 7 ndeshjet e para të sezonit.

Falë performancave të tij, skuadra e Stuttgart ndodhet aktualisht në vendin e 2-të të tabelës, me plot 15 pikë, 1 më pak se Bayer Leverkusen i vendit të parë dhe 1 më shumë se Bayern Munich i vendit të 3-të, arritje kjo jo pak e vogël për një klub si Stuttgart.

Mirëpo, performancat e tij kanë vënë në lëvije skuadra të njohura në Evoprë, me “trion” italian, Milan, Inter e Juventus, që janë vënë pas shërbimeve të 27-vjeçarit. Megjithatë, deri më tani nuk ka patur asnjë interesim zyrtar nga këto klube dhe pritet që në merkon e dimrit, të ketë një “luftë” të fortë mes italianëve për shërbimet e Guirassy.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, ambasadori…