Trumpi dënon sulmin në Zelandë të Re

15 mars 13:29

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Dondald Trump, ka shprehur ngushëllime e tij për të vdekurit nga sulmi në Zelandën e Re.

Në llogarinë e tij në “Twitter”, ai ka shkruar se 49 njerëz janë vdekur pa kuptim.

“Shqetësimi dhe ndjenjat më të përzemërta shkojnë për njerëzit e Zelandës së Re pas masakrës së tmerrshme në xhami. 49 njerëz të pafajshëm kanë vdekur pa kuptim, por edhe të tjerë u plagosën rëndë. SHBA-ja qëndron afër Zelandës së Re për çdo gjë që ne mund të bëjmë. Zoti i bekoftë të gjithë”, shkruar Trump.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha, ka pritur në…