U komentua shumë konflikti mes tyre, Rita Ora rrëfen të pathënat me Rihanna-n: Këngët e mia i jepeshin asaj…

30 nëntor 15:33

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka folur së fundmi rreth disa thashethemeve për një grindje me yllin e muzikës, Rihanna.

Të dyja artistet kishin nënshkruar me Roc Nation, etiketën diskografike në pronësi të Jay Z, megjithëse raportet për një mosmarrëveshje të supozuar kanë qarkulluar prej vitesh.

Në vitin 2015, Ora paditi labelin në mënyrë që të lirohej nga kontrata e saj, duke pretenduar se asaj i ishte lejuar të publikonte vetëm një album, pavarësisht se kishte krijuar shumë këngë të tjera. Roc Nation kundërshtoi, përpara se të dyja palët të arrinin një zgjidhje në maj 2016.

Ora foli për ngjarjen gjatë episodin e radhës të “Louis Theroux Interviews”, ku Rita u pyet: “Pse nuk po publikojë më muzikë?”.

“Nuk e di,” u përgjigj Ora, duke shtuar: “Unë kam regjistruar për dy ose tre vite rresht. Unë regjistrova një videoklip dhe ata e hoqën atë. U ndjeva vërtet e zhgënjyer, dukej sikur do t’i zhgënjeja ata”.

“Është mësuar se e gjithë muzika i shkonte Rihanna-s – ajo ishte padyshim artistja më e njohur. Ajo po refuzonte fillimisht të gjithë muzikën dhe do të ulej të merrej me këngët që ishin shkruar”, tha Theroux.

“Nuk mund të flas në emër të njerëzve të tjerë, por mendoj se publikisht ata gjithmonë i vënë gratë kundër njëra-tjetrës. Unë nuk kam qenë gjë tjetër veçse një fanse dhe kam respekt për të dhe do të kem gjithmonë.”- u shpreh Rita.

U komentua shumë konflikti mes tyre, Rita Ora rrëfen tëU komentua shumë konflikti mes tyre, Rita Ora rrëfen tëU komentua shumë konflikti mes tyre, Rita Ora rrëfen të

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka marrë ftesë nga…