U15-shat në Durrës

01 maj 17:19

Përfaqësuesja e Kosovës U15 në futboll sot ka udhëtuar për në Durrës për qëndrim pesëditorë. U15-shat do të vendoset në Resortin hotelier sportiv “Tropikal”.

Gjatë kësaj periudhe pesëditore do të zhvillohen edhe dy ndeshje kontrolluese testuese ndërmjet U15-shave të Shqipërisë dhe Kosovës. Më 3 maj në orën 16:00, në “Elbasan Arena” do të zhvillohet ndeshja e parë, ndërkaq ndeshja e dytë do të zhvillohet më 5 maj në orën 12:00 në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër. Ky do të jetë një test i mirë për të dyja Kombëtaret për të parë nivelin e futbollistëve dhe për të konsoliduar radhët.

Lista e futbollistëve

Portierë

Rijad Bytyqi 2003         Roni 19
Arrnis Ajeti 2003           Besëlidhja

Mbrojtës

Arian Hetemi 2003        Stuttgarter Kickers
Albin Nishori 2003        Arminia Bielefeld
Marin Reka 2003           Kurda
Dardan Ibishi 2003        Tasmania Berlin
Leon Qubreli 2003          Gmundner Milch
Gentonis Ademaj 2003            Hertha
Ilhan Majiq 2003                     SC Paderborn

Mesfushorë – Sulmues

Elion Mahmuti 2003      VFB Stuttgart
Albert Rachi 2003         Tottenham Hotspur
Sadri Pacolli 2003                   FC Ingolstadt 04
Liridon Loshaj 2003      FC Ingolsatdt 04
Eduard Ibrahimi 2003   Bor Monchengladbach
Diar Halili 2003                      2 Korriku
Yllnor Tahiri 2003         R.W.Essen
Elvin Jashari 2003         Boner sc
Granit Shabani 2003      Llapi
Dion Berisha 2003         FC Augsburg
Edin Shishko 2003        Liria Pz
Bleon Rexhepi 2003      Lushta
Elvis Ahmeti 2003         Rroni 19

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trupa rezidente e Teatrit Kombëtar të Kosovës (TKK) kishte paralajmëruar…