Ujëvara e Niagarës ngrin dhe dhuron spektakël (Foto)

23 janar 22:31

Në Kanada është kaq ftohtë saqë një pjesë e ujëvarës së Niagarës është ngrirë.

Temperaturat nën zero kanë krijuar një imazh unik dhe spektakolar për sytë e vizitorëve të ujëvarës së famshme.

Spiralet e akullit dhe shtigjet e dëborës të kujtojnë peizazhet e filmave të animuar të “Disney”-t, ndërsa ata që e kanë parë nga afër nuk e kanë humbur shansin të shkrepin foton e jetës së tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përsëritja e tenderit të linjës elektrike Burrel-Peshkopi pas skandalit me…