Unitedi arrin fitore të ‘çmendur’ ndaj Southamptonit

29 nëntor 17:13

Manchester Unitedi ka arritur një fitore të ‘çmendur’ në ndeshjen kundër Southamptonit (2-3), në Premier Ligë.

Southamptoni e mbylli me epërsi 2-0, pjesën e parë të ndeshjes me golat e shënuar nga Bednarek dhe Ward-Prowse. Në pjesën e dytë Edison Cavani realizoi dy gola dhe një tjetër e shtoi Fernandes, pas asistimit të Cavanit për fitoren me rezultat 2-3.

Nga ora 17:30 zhvillohet derbi në mes Chelseat dhe Tottenham Hotspur.

(Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
AC Milan e mposhti Fiorentinën në “San Siro” 2-0. Në…