Ushtria ukrainase përmes dronit i lokalizon rusët dhe i godet

02 prill 18:06

Nga një pyll, pranë fshatit Kuhari, në rajonin e Kievit, ushtarët drejtojnë dronë vëzhgues, në kërkim të objektivave për mortajat e tyre.

Një ekip mortajash përdor informatat e siguruara nga fluturaket e telekomanduara, për të shtënë në drejtim të forcave ruse.

Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, ka biseduar me disa prej ushtarëve, më 30 mars, për mënyrën se si ata janë bërë pjesë e luftës, teksa ai gjithashtu ka shikuar nga afër dëmet e shkaktuara nga sulmet ruse në fshat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester City nuk ka ndërmend të heqë dorë nga vendi…