Valencia në kërkim të ekipit të ri

16 tetor 2018 | 12:19

Te Manchester United janë shumë lojtarë në vitin e fundit të kontratës dhe një prej tyre është edhe kapiteni Antonio Valencia.

E ardhmja e 33-vjeçarit është e qartë, larg “Old Trafford”, duke parë se drejtuesit nuk do t’i rinovojnë kontratën, por edhe për faktin se nuk shihet më si titullar nga Mourinho. Edhe afrimi i mundshëm i një trajneri tjetër nuk do të ndryshonte situatën rreth Valencias për shkak të moshës, çka e ka shtyrë lojtarin t’i nisë kërkimet për një ekip tjetër. Që më 1 janar të 2019 Valencia është e lirë ta zgjedhë ekipin e ardhshëm.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Roger Federeri, pas eliminimit në gjysmëfinalen e turneut Masters të…