Valverde vazhdon kontratën me Realin deri 2025

24 gusht 12:52

Fede Valverde do të mbetet në Madrid. Sipas gazetarit Mario Cartagena, Valverde do të nënshkruajë kontratën e tij të re së me Real Madridin së shpejti.

Futbollisti ka kontratë aktuale deri në vitin 2025, por klubi ka dëshiruar ta vazhdojë atë dhe ta blindojë yllin e tyre me marrëveshje të re.

Mesfushori do të nënshkruajë edhe për dy vite, që i bie do të mbetet në “Santiago Bernabeu” deri në vitin 2027,

Paraqitjet e mira të 23-vjeçarit kanë shtyre drejtuesit e “Los Blancos” që të vazhdojnë bashkëpunimin. Uruguaiani me kontratën e re do të përfitojë rritje page, dhe do të ketë klauzolë largimi prej 1 miliardë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
FIBA Evropa nëpërmjet një letre drejtuar krerëve të lartë të…