Varroset në Gjermani ish-boksieri Besar Nimani

14 mars 2024 | 13:19

Ish-boksieri Besar Nimani është varrosur të enjten, pasi u vra të shtunën e kaluar në Bielefeld të Gjermanisë.

“Qindra shqiptarë të pranishëm në varrimin e boksierit Besar Nimani, i vrarë javën e kaluar në Bielefeld të Gjermanisë”, ka shkruar gazetari Arlind Sadiku.

Ai është varrosur në varrezat e myslimanëve në “Sennefriedhof”.

Përndryshe, policia gjermane ka nisur një operacion të madh për kapjen e të dyshuarve. Autoritetet kanë kërkuar ndihmë edhe nga qytetarët për arrestimin e autorëve. Bëhet fjalë për dy 33-vjeçarë, Ayman Dawoud Kirit dhe Hüseyin Akkurt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Monica Ercoli, bashkëshortja italiane e ish-futbollistit të famshëm shqiptar Lorik…