Vazhdon takimi tek LDK-ja

22 dhjetor 21:46

Takimi në zyret e grupi parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) është duke vazhduar ende edhe pas vendimit të Kryesisë së Kuvendit për mos mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për Gjykatën Speciale.

Pjese e këtij takimi janë ambasadori britanik, Ruairi O’Connell dhe ai amerikan, Greg Delawie, si dhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Aida Dërguti, Liburn Aliu, Glauk Konjufca dhe Albulena Haxhiu.

Ky takim vjen pas zhvillimeve të fundit, kërkesës së 43 deputetëve për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organizatat e shoqërisë civile FOL, KDI, Çohu, Indep dhe D+…