Vdes një person në një aksident në Gjilan

20 janar 2018 | 20:04

Një person ka vdekur në një aksident komunikacioni në Kmetoc të Komunës së Gjilanit.

Zëdhënësi i policisë së rajonit të Gjilanit, Shaban Azizi e konfirmoi aksidentit por nuk ka dhënë detaje të tjera lidhur me këtë rast.

“Një aksident ka ndodhur në Kmetoc një person ka vdekur ende nuk i dimë rrethanat për detaje të tjera ju njoftojmë më vonë”, ka thënë Azizi.

Kryeprokurori i prokurorisë në Gjilan, Jetish Maloku, ka thënë për “KALLXO.com” ka sqaruar rrethanat e vdekjes.

Maloku ka thënë se i ndjeri ka humbur kontrollin e automjetit me c’ rast ka mbetur varur në një mbrojtëse të urë. Gjatë tentativës për ta nxjerrë nga vetura vozitësi është rrëzuar dhe kjo ka qenë fatale”, ka thënë Maloku.

Ai ka shtuar se viktima po udhëtonte me makinë së bashku me gruan dhe vajzën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vëllai i Rexhep Selimi, deputetit të Kuvendit të Kosovës, Islam…