Vdes profesori i UP-së, Qani Kadiri

15 shtator 14:15

Sot ka ndërruar jetë profesori i Universitetit të Prishtinës, Dr. Qani Kadiri në moshën 58-vjeçare.

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” se sot u nda nga ne një profesor i respektuar i Universitetit të Prishtinës, prof. Qani Kadiri.

“Ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve të Prof.Qaniut në Universitetin e Prishtinës.
Një humbje për komunitetin akademik dhe për të gjithë ne që e njohëm.
Prehu në paqe prof.Qani”, ka shkruar Hoti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjyqtarja e Dhomave të Specializuara në rastin e Salih Mustafës,…