Vdesin katër ushtarë turq nga rrëzimi i helikopterit në Stamboll

26 nëntor 15:41

Katër ushtarë turq kanë vdekur dhe një tjetër është plagosur pasi një helikopter ushtarak është rrëzuar në një zonë të banueshme të Stambollit.

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, ka thënë se helikopteri ishte në një fluturim trajnues kur u rrëzua në qarkun Sancaktepe, në anën aziatike të qytetit.

Shërbyesi i plagosur është në gjendje të rëndë, ndërsa viktima civile nuk janë raportuar.

Autoritetet turke kanë nisur ta hetojnë shkakun e incidentit.

Helikopteri ka goditur mbi çatinë e një ndërtese 4-katëshe, ka bërë me dije guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya, raporton “Rel”.

Sipas tij, helikopteri më pas ka rënë midis dy ndërtesave të banimit, duke shpërndarë rrënoja nëpër rrugët përreth.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ky artikull është shkruar nga heroi i kombit, Bahri Fazliu,…