Vendosen pengesa afër pikës kufitare në Bërnjak

26 mars 09:20

Policia njofton se në se në një rrugë dytësore afër pikës kufitare në Bërnjak janë vendosur disa pengesa (drunjë) si dhe në një pusetë të rrugës ishte vendosur një mjet me gozhda, i cili shërben për dëmtim të gomave të automjeteve.

Policia ka larguar pengesat nga rruga, ndërsa rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

RREZIKIM I TRAFIKUT PUBLIK ME VEPRIME APO MJETE TË RREZIKSHME/Banje, Zubin Potok 25.03.2023, 20:07. Është raportuar se në një rrugë dytësore afër pikës kufitare Bërnjakë janë vendosur disa pengesa (drunjë) si dhe në një pusetë të rrugës ishte vendosur një mjet artizanal i përbërë me gozhda që shërben për dëmtim të gomave të automjeteve. Njësit policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe i kanë larguar pengesat. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe në Krushë…