Veseli: Askush s’mund t’i lëndojë raportet Kosovë – Turqi

03 gusht 2018 | 15:55

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot deputetët e Grupit Parlamentar 6+, me të cilët ka ndarë shqetësimin e akteve të fundit, ku disa qytetarë kanë djegur flamurin e Republikës së Turqisë.

Në profilin e vet në “Facebook” Veseli ka shkruar se askush nuk mund t’i lëndojë raportet e Republikës së Kosovës me Turqinë.

“Me deputetët e Grupit Parlamentar 6 +, në një takim që pata sot, ndamë shqetësimin e përbashkët për aktin e dënueshëm ndaj simboleve të Republikës së Turqisë. Shteti i Kosovës, populli i Kosovës, i respekton dhe i nderon miqtë e vet, kulturën, simbolet dhe identitetin e tyre. Kosova ka raporte shumë të mira me Turqinë dhe askush nuk mund t’i lëndojë ato, e as nuk do ta lejojmë një gjë të tillë”, ka shkruar Veseli.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i…