Veseli: Vetëm lufta kundër korrupsionit do t’i mbajë të rinjtë në Kosovë

09 gusht 2019 | 21:26

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar sot pasdite takime me qindra të rinj të PDK-së nëpër komuna me të cilët ka folur për vizionin e tij si kryeministër i ardhshëm i Kosovës.

Pas takimeve me rininë, Veseli ka shkruar në faqen e tij në Facebook se në qeverisjen e tij do të bëjë luftë të pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit e cila siç tha ai, do të bëjë të mundur që të rinjtë tanë të qëndrojnë e ndërtojnë të ardhmen në Kosovë.

“Vetëm një luftë e pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit do të bëjë të mundur që të rinjtë tanë të qëndrojnë e ndërtojnë të ardhmen në Kosovë. Sonte vazhdova takimet me aktivistët e Rinisë Demokratike në Kaçanik dhe Ferizaj, të cilëve u shpreha mirënjohje për punën e shkëlqyer organizative që janë duke bërë. Gjithashtu iu premtova se sikurse i kam siguruar rinisë vendin dhe rolin që i takon brenda partisë, si Kryeministër kam për të siguruar edhe hapësirën dhe mundësitë që rinia meriton brenda vendit”, ka thënë Veseli.

Linku i postimit me foto:

Vetëm një luftë e pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit do të bëjë të mundur që të rinjtë tanë të qëndrojnë e…

Gepostet von Kadri Veseli am Freitag, 9. August 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, së…