Veseli: Zëri i Japonisë është zë i mbështetjes për Kosovën

14 mars 2019 | 13:44

Në kuadër të vizitës së tij në Japoni, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është takuar edhe me kryetarin e Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit japonez, Kenji.

“Ndamë pikëpamje të përbashkëta për nivelin e marrëdhënieve mes dy vendeve tona, si dhe çështjet ndërkombëtare që influencojnë interesat e shteteve tona. Zëri i Japonisë është zë i mbështetjes për Kosovën dhe perspektivën e saj të fuqizimit shtetëror”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se raporti për…