Villarreal-Getafe, 1-0

25 shkurt 13:49

Skuadra e Villarrealit ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen ndaj Getafes.

Vendasit e filluan mirë ndeshjen dhe pas tre minutave lojë e shënuan golin e parë nëpërmjet Enes Unal. Në pjesën e parë mysafirët e patën rastin të barazojnë rezultatin, por nga pika e bardhë i pasaktë ishte Angel Rodriguez. Në pjesën e dytë edhe Jorge Molina dështoi të shënoi nga pika e bardhë.

Pas kësaj ndeshje Villarreal ka grumbulluar 41 pikë, kurse Getafa mbetët në kouten e 33 pikëve.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje…