Viti i Ri, një i plagosur e gjashtë të lënduar

01 janar 2018 | 12:08

Një person nga Shtimja është plagosur nga plumbi qorr si pasojë e festimeve të Vitit të Ri.

Në Qendrën Emergjente të QKUK-së kanë kërkuar ndihmë gjithsej gjashtë raste deri tani.

Dy prej tyre kanë qenë në gjendje më të rëndë dhe kanë përfunduar me amputim duarsh, si pasojë e lëndimit nga mjetet piroteknike, ndërsa katër raste të tjera janë paraqitur me lëndime të lehta si pasojë e përdorimit të mjeteve piroteknike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dr. Edita Tahiri Dialogu i Brukselit ka dhënë rezultate mjaft…