Vuçiqi: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

09 gusht 12:43

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët.

“Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që ne ta kemi territorin për të cilën nuk dihet se kush si e trajton dhe çfarë i takon dikujt dhe ky është gjithmonë potencial për trazira”, ka thënë Vuçiq, transmeton “kp”.

Ai ka shtuar se nuk mund të flasë se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, por ka sqaruar se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë një pako gjithëpërfshirëse, e cila nuk është e lehtë sa disa e mendojnë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kompania IPKO dhe Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë…