Walkeri thotë se janë zbehur marrëdhëniet Kosovë – ShBA (Video)

18 shkurt 15:55

Marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) nuk janë të forta. 20 vjet më parë secili në Amerikë dinte diçka për Kosovën dhe secili këtu e donte Amerikën. Për të dyja anët kjo është zbehur.

Kështu ka deklaruar miku i madh i shqiptarëve, diplomati amerikan, William Walker. Në një intervistë për “KosovaPress”, ai ka thënë se duhet të rikthehet interesi i Amerikës për Kosovën. Në këtë kontekst, Walkeri ka thënë se ndjehet i zhgënjyer.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, është…