Zaevi e pret në takim ambasadorin Dedaj

05 dhjetor 16:26

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka pritur në takim njohës ambasadorin e Republikës së Kosovës në Shkup, Gjergj Dedajn.

Pas takimit, ambasadori Dedaj në llogarinë e vet në “Facebook”, ka postuar një fotografi me kryeministrin Zaev, me ç’rast ka thënë se Kosova dhe Maqedonia duhet të bashkëpunojnë shumë për thellimin e marrëdhënieve bilaterale ndërfqinjësore dhe të integrimit euroatlantik.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një pikë të caktuar një tjetër milion dollar nuk…