Zbulohet busti i Madeleine Albrightit në qendër të Prishtinës

12 qershor 15:29

Në qendër të Prishtinës, pak metra larg “Newborn”-it, është zbuluar busti i ish-sekretares së Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright

Këtë bust e ka zbuluar vet Albright, bashkë me ish-presidentin e ShBA-së Bill Clinton dhe presidentin Hashim Thaçi.

Fotografia e Dhurata Hoxha

Fotografia e Dhurata Hoxha

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit Madeleine Albright…