Zbulohet shtatorja e dëshmorit të kombit Bafti Haxhiut

26 maj 2019 | 17:53

Sot u bë zbulimi i shtatores së luftëtarit, Bafti Haxhiut në Viti.

Në të mori pjesë edhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari.

Ai tha se u ndje i nderuar që mori pjesë në këtë ceremoni duke kujtuar përjetësisht trimin e guximshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe rënien e tij në luftën e shenjtë e të lavdishme të popullit shqiptar, për liri dhe pavarësi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, ka thënë sot se…