Zbulohet tempulli greko-romak 2 200 vjeçar në Egjipt

09 prill 11:53

Mbetjet e një tempulli greko-romak 2 200 vjeçar janë zbuluar në shkretëtirën perëndimore të Egjiptit.

Arkeologët kanë zbuluar skulpturën e kokës së një njeriu dhe dy statuja luani gëlqerore afër Siwa Oasis, vend që mendohet se është vizituar nga Aleksandri i Madh. Mbetjet datojnë midis shekullit të dytë para Krishtit dhe shekullit të tretë pas Krishtit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktorja dhe modeluesja Brooke Burke ka kërkuar divorc nga David…