Zgjaten kolonat në kufi, në Merdar mbi pesë orë pritje për të dalë nga Kosova

18 gusht 2023 | 08:36

Vazhdojnë kolonat dhe pritjet e gjata në vendkalimin kufitar Merdar. Bashkatdhetarët po vazhdojnë të presin mbi pesë orë për të dalë nga Kosova nga kjo pikë kufitare.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në njoftimin e orës 07:57 bën të ditur se përveç në Merdar, edhe në pikën tjetër kufitare Dheu i Bardhë pritjet për të dalë nga Kosova janë 1 orë e 40 minuta.

Ndërkaq, në Muçibabë bashkatdhetarët po presin deri në 40 minuta për ta lëshuar Kosovën, e në Mutivodë deri në 15 minuta.

Në pikat tjera kufitare nuk raportohet për kolona.

Ditë më parë Policia e Kosovës u bëri thirrje qytetarëve që t’i shfrytëzojnë edhe pikat tjera kufitare në mënyrë që të shmangen kolonat e gjata dhe pritjet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreshteri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Blerim Sherifi, ka…