Zhduket panda e rrallë e kuqe nga kopshti zoologjik

29 janar 11:41

Një pandë e rrallë e kuqe është zhdukur nga një kopsht zoologjik në Belfast. Policia ka raportuar se panda u zhduk të dielën, ndërsa u kanë bërë thirrje njerëzve të kërkojnë për kafshën që është një specie e rrezikuar.

Pandat e kuqe janë pak më të mëdha se macet shtëpiake. Kjo kafshë jeton në Himalaje në Butan, Kinën Jugore, Pakistan, Indi, Laos, Nepal dhe Birmania. Gjithashtu, njihet si ‘panda më e vogël’ ose ‘firefox’. Ato e kalojnë pjesën më të madhe të kohës në pemë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në portin e Durrësit është zbuluar një ngarkesë me banane…