Zogiani i reagon Klinakut: S’ka më përfitime financiare, atij i janë terruar sytë

30 gusht 2023 | 09:39

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Avni Zogiani i ka reaguar ushtruesit të detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku i cili të martën ka thënë se më përpara do ta vriste kryeministrin Albin Kurti, sesa do ta lëshonte Kosovën.

Zogiani përmes një statusi në rrjetin social në “Facebook” ka shkruar se Klinaku dhe organizata e tij ka përfituar nga Qeveria e Ramush Haradinaj 20 milionë euro.

Ai tha se nuk do të ketë më përfitime financiare pa ndonjë kriter.

“20 milionë euro të rezervave financiare të shtetit qen shpërndarë pa kurrfar kriteri nga Qeveria Haradinaj! Ndër të tjera aty pat marrur edhe organizata e Klinakut! Epo s’ka ma kështu, prandaj i janë terru sytë këtij dhe plotë të tjerëve si ky!”, ka shkruar Zogiani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara njoftuan më 29 gusht për një paktë…