Zotëria i parë ‘thumbon’: Kush s’e kupton sot miqësinë me ShBA-në, e kupton nesër

30 maj 2024 | 08:46

Në një kohë kur është vënë në pikëpyetje partneriteti bilateral mes Kosovës dhe ShBA-së – gjë e kumtuar edhe publikisht nga Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien – Zotëriu i Parë, Prindon Sadriu është lëshuar në një gjuhë “thumbuese” por ama pa referent të përcaktuar.

Miqësia jonë me ShBA-në është ekzistenciale. Ata të cilët nuk e kuptojnë këtë sot, e kuptojnë nesër”, ka shkruar Sadriu, teksa ka rishpërndarë një postim të një takimi të Presidendetës së Kosovës, Vjosa Osmani me Peace Corps-ët amerikanë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kanceri shpesh konsiderohet si një sëmundje e epokës moderne. Megjithatë,…