Zyrtare: Broja te Shkupi

10 janar 2018 | 17:36

Skuadra e FC Shkupi sot ka arritur të bëjë edhe blerjen e dytë të afatit kalimtar, duke sjellë në kampin bardh e kaltër talentin më të madh në rajon, por që është vlerësuar edhe ndër më të dalluarit në Evropë, pasi shumë ekipe ishin vënë pas shërbimeve të tij.

Bëhet fjalë për talentin nga Kosova, 21-vjeçarin Rron Broja i cili tani më pas vete ka edhe një titull kampion me skuadrën e Trepça ‘89, ku edhe ka luajtur sezonin që e kaluar. Broja është një nga mesfushorët më të talentuar dhe kapiten i përfaqësueses së Kosovës U21, ndërsa me Trepçën ’89 ai kishte edhe paraqitje në ndeshjet në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi, ka…