1 000 franga gjobë për moskarantinim në Zvicër

27 nëntor 08:53

Një burrë në Aargau është gjobitur me 1 000.00 CHF për moskarantinim pasi u kthye nga Ukraina.

62-vjeçari Thomas Baumann thotë se ai u vetizolua, por nuk e informoi kantonin se ku ishte.

Ai thotë se në atë kohë Ukraina kishte një normë më të ulët infeksioni sesa Zvicra, por ajo ishte akoma në listën e rrezikut të Zyrës Federale të Shëndetit, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Një gjykatës thotë se ai duhej ta kishte raportuar praninë e tij.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe…