10 futbollistë që ishin të pasur para se të bëheshin të famshëm

11 janar 2018 | 11:25

Të gjithë e dimë se një futbollist profesionist, i cili luan në kampionatet e vendeve të zhvilluara, është i pasur, pavarësisht faktit se mund të jetë lojtar mesatar ose mund të jetë një nga ata që “ngroh” stolin.

Kontrata e parë profesioniste është ajo që të bën të pasur menjëherë, por ka edhe nga ata futbollistë që kanë pasur shumë të ardhura edhe kur nuk i njihte askush.

Andrea Pirlo ka lindur në një familje shumë të pasur. Babai i tij është sipërmarrës në Breshia


Hugo Lloris vjen nga një familje e lartë në Nisë të Francës. Babai është bankier, ndërsa nëna është avokate


Al-Saddi Gaddafi është djali i ish-liderit të Libisë, Muammar Gaddafi


Mario Gotze është djali i Jurgen Gotze, profesor i Universitetit të Teknologjisë së Dortmundit


Ciprian Marica e ka babain një nga tregtarët më të pasur rumunë


Mido është djali i një ish-futbollisti dhe biznesmeni të suksesshëm


Robin van Persie vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese


Ndryshe nga shumica e brazilianëve, Kaka nuk ishte i varfër. Babai ishte inxhinier, ndërsa namaja ishte mësuese


Frank Lampard e ka pasur babain ish-futbollist të famshëm të West Ham


Gerard Pique është djali i një sipërmarrësi dhe një drejtoreshe spitali

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se…